Kamp malzemesi, Ürün inceleme

Primus omnilite ti inceleme

Primus omnilite ti inceleme

Bisikletle yaptığımız yolculuklarda kamp hayatımıza en uygun kamp ocağının Primus omnilite ti multifuel olduğuna karar verdik. Biz bu yolculuğa dünyada yaşamak diyoruz. Ömürle sınırlı olmayan yolculuğumuzda primus omnilite ti kamp ocağı modelini seçmemizin nedenleri:

Çok çeşitte yakıt ile çalışması

Kamp ocağımız herhangi bir benzin istasyonundan alabileceğimiz araç benzini, mazot gibi dünyanın her yerinde bulabileceğimiz yakıtlarla çalışabildiği gibi, Türkiye’de saatçilerde ‘beyaz benzin’, yurtdışında belli miktarlarda marketlerde de bulabileceğiniz ‘white gas’ olan en sağlıklı ve uzun dayanan temiz benzinle de rahatlıkla çalışır. Bunun yanında gaz kartuşları (bütan propan karışımı ya da mutfak tüpü gazı) ile de Primus omni lite ti rahatlıkla çalışır.

700binkm Erdek Ant camping

Hafiflik

Titanyum parçaları sebebiyle piyasadaki en ufak ve hafif çok amaçlı kamp ocağıdır. Toplam ağırlığı 239 gr’ dır. Hafif olduğu halde tencerelerde rahatlıkla ağır şeyler pişirebiliyoruz. Herhangi bir denge problemi ile karşılaşmadık. Yaklaşık 1 lt’ lik suyu 2 dakikada kaynatıyor yani oldukça hızlı. Bu hafifliğin bedeli ocağın piyasadaki en pahalı seçeneklerden birisi olması.

700binkm Derebasi virajları kar suyu eritme

Dayanım

Özellikle Primus ocaklarda MSR’a göre pompaların metal olması ocağın daha uzun süreler dayanmasını sağlıyor. Temiz yakıt kullanıldığı taktirde ocağın çalışan aksamlarının süresini uzatmış oluyoruz.

700binkm Yalova bisiklet turu

Ayarlanabilir ısı ve yakıt verimliliği

Isı ayarı yapabildiğimiz için düşük ısıda pişirmemiz gerekenleri rahatlıkla pişirebiliyoruz. Ayrıca piyasadaki yakıt verimliliği en yüksek ocaklardan birisidir.

700binkm Fas Boumalne Fez

Ekspedisyon ocağı

Yakıt çeşitliliği ile birlikte yüksek rakımlarda rahatlıkla çalışır ve kısa sürece pişirme sağladığı için çok düşük sıcaklıklarda çok avantajlıdır.

700binkm Fas Dades Gordes zirvesi

Silencer / Sessizleştirici Aparat Avantajı

Yeni geliştirilen sessizleştirici aparat ocaktaki yüksek sesi azaltarak kuş sesleri eşliğinde yemek yapmamızı sağlıyor.Haricen satılıyor.

700binkm primus silencer

Primus Omnilite Ti kamp ocağını tamir kiti ile birlikte taşımak da fayda var. Kirli yakıt kullanımı tıkanıklığa ve conta arızalarına sebep olabiliyor. Tamir ve yedek parça kiti ile yolda karşılaşacağımız problemleri çözebiliyoruz. Fiyat olarak piyasada pahalı bir sınıfta yer alsa da parasını fazlasıyla hakeden uzun süreli kullanım sağlayan, dayanımı ve verimliliği yüksek kaliteli bir ocak. Silencer aparatı ile ses problemini de çözdüğüne göre kesinlikle kaçırmayın deriz. Detaylı video incelememiz için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Malzeme listemiz bölüme giderek bisiklet yolculuklarımızda 700binkm yol manifestosunda kullandığımız diğer ekipmanları ve seçme sebeplerimizi inceleyebilirsiniz.