Bisiklet, Idworx, Ürün inceleme

idworx oPinion BLT hakkında herşey

700binkm idworxer

idworx oPinion BLT ‘yi yakından tanıyalım mı?

idworx oPinion BLT ‘de bisikletle yapmak istediğimiz her şey var. idworx oPinion BLT macera bisikletleri, trekking grubu bisikletler kadar dayanıklı, az bakım gerektiren ve güvenilir olmasının yanı sıra gelişmiş arazi kabiliyetine sahip. Uzak ve zorlu bölgeleri keşfetmek, yol ve patikalarda kaybolmak için tasarlandı. Gittikçe daha fazla sayıda insan bisikletiyle asfalt yolların dışında seyahatlere çıkıyor; nehirler arasında, İzlanda’daki lav ovalarında, Alp Dağları’nın kıvrımlı geçitlerinde, Karadeniz yaylalarında veya Fas çöllerinde. Ne kadar aşırı ve maceracı, o kadar iyi. Biz 700binkm, yeni bir rota yaparken mutlaka dünyanın en tehlikeli yollarından zorlu zirveler seçiyoruz. Rotamızı nasıl planladığımızı öğrenmek için bisiklet rotası blog yazımıza göz atabilirsiniz.

idworx opinion blt frame geometry istanbul turkey

idworx oPinion BLT kadro geometrisi

Kadro geometrisi dağ bisikletinden ilham alınarak geliştirildi. Üst boru yere daha yakın, kadro üçgeni dar yapıldı. Çamurluk ve teker arasında geniş mesafe bırakılarak bike-packing ya da fat bike ile yapılan rotaları da kapsamımıza almış oluyoruz. Kadro üçgeninin dar olması her türlü zeminde kontrolü artırıyor. Tekerlerin geniş tercih edilmesi kaygan zeminlerde tutuşu artırırken, bütün yol tiplerinde daha konforlu bir sürüş sağlıyor.

idworxbikes sloganı: “Her şeye, her zaman binmek.” idworx oPinion BLT ile bunlara bir de “her yere” ‘yi ekliyoruz. idworx oPinion BLT, Gerrit Gaastra’nın ideal macera bisikleti vizyonunun bir sonucudur ve dünyanın tüm köşelerini keşfetmek için optimize edilmiştir. Sağlam alüminyum kadro, off-road geometrisi, az bakım gerektiren Pinion dişli sistemi ve dağ bisikleti tekerlekleri ile idworx oPinion BLT, en zorlu off-road bisiklet maceraları için ideal ortağınızdır.

idworx-opinion-blt-name-origin

idworx oPinion BLT ‘nin isminde neler gizli?

idworx OPinion BLT, Gerrit Gaastra’nın idworx zamanlarından önce dağ bisikletleriyle birçok kez sürüş yaptığı Kanada’nın Batı Vancouver’ındaki Cypress dağındaki ‘Boulders, Logs ve Trees’ dağ bisikleti parkurunun adını almıştır. ‘BLT’ harflerinin anlamını ‘pastırma, marul ve domates’ sandviçiyle karıştırmayın! Gerrit Gaastra’ya göre, bu kısaltmalar Idworx oPinion BLT ile “kayalar, kütükler ve ağaçlar” anlamına geliyor. Bugünün oPinion BLT’sinin bu zorlu sürüş için geçmişin en iyi dağ bisikletlerinden daha uygun olması dikkat çekicidir!

idworx-opinion-blt-different-config

idworx oPinion BLT versiyonları

BLT iki versiyonda mevcuttur ve bu nedenle Robert Louis Stevenson ‘un Dr. Jekyll ve Bay Hyde kitap karakterleri olarak ortaya çıkmaktadır. Multi versiyon, ikisinin en kapsamlı ve ‘sosyal açıdan yetenekli’ çeşididir. 57mm yarı offroad lastikli ve 12 vitesli (Pinion C1.12) 29 inç jantlara sahiptir ve bu nedenle genel şartlar için uygundur. Çevrede geçmesi gerçekten çok zor olan yollar varsa, o zaman Bay Hyde karakterinin içinizden çıkmasına izin verin ve 70mm geniş arazi lastikleri olan 27.5 PLUS jantlarla seçin.

Aşağıda, her iki idworx oPinion BLT konfigürasyonunun da en spesifik ortak özelliklerini açıklıyoruz.

idworx opinion blt sportif kadro dizaynı

Sportif trekking kadrosu

OPinion BLT’nin sportif bir kadro dizaynı var. Sert kadro sadece çok fazla bagaj taşımak için tasarlanmamıştır, dağ bisikleti benzeri geometri de BLT’yi manevra kabiliyetine sahip bir makina yapar.

Kabloların tümü, gereksiz yere idworx kadroyu deliklerle zayıflatmamak için dışta güzel, geniş eğrilerle çalışır. Kablo hattı iyi düşünülmüştür, böylece hiçbir kablo boyada aşınma lekelerine neden olmaz.

Diğer tüm Idworx modellerinde olduğu gibi, gidon stopperi, kadronun, farın ve kabloların düşme sonucu hasar görmesini önleyen bir bükülme korumasına sahiptir. Bu off-road BLT ‘de gereksiz lüks yoktur!

idworx-opinion-blt-pinion-C1.12-vites-sistemi

Pinion C1.12 ve P1.18 vites sistemi

Hem oPinion BLT Multi hem de Extreme, 12 devir, % 600 ve % 17.7 dişliler arasındaki adımlarla C1.12 şanzımanla standart olarak geliyor.

% 636 daha büyük ve % 11.5 daha küçük ara adımlar ile P1.18 şanzıman isteğe bağlıdır.

idworx opinion blt zincir dişlileri

Zincir veya dişli kayış

Idworx’un KMC zincirine sahip kendi ekstra sertleştirilmiş çelik dişlilerinin karşısında nispeten son zamanlarda çıkan karbon kayışı hakkında Gerrit Gaastra ve trekking bisiklet endüstrisindeki diğer liderler arasında devam eden bir tartışma var. Ferro çelik aktarıma karşı Karbon kayış aktarımı!

Gerrit Gaastra zincir koruyucu olsun ya da olmasın, profesyonel bir Ferro yanlısıydı. Karbon kayışı ile başından beri deneyime sahip olanlar ise Carbon Drive‘a büyük hayranlık duyuyorlar. Bu arada, karbon kayışı ile onbinlerde km pedallandı,testler yapıldı. Artık, hangi aktarımın size en uygun olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz, çünkü her iki sistem de artık tüm Idworx modellerinde fabrika çıkışında mevcuttur.

idworx-opinion-blt-jantlar

29 “veya 27.5” tekerlekleri

BLT Multi, 29 inç dağ bisikleti ile aynı jantlara sahiptir. Bunlar çoğu off-road yüzeyinde iyi performans gösterir, ancak bu tekerlek tipi asfaltta da sorunsuzca gider.

BLT Extreme, en zorlu koşulları daha iyi kontrol etmenizi sağlayan daha kalın lastiklere sahip daha küçük 27.5 inç jantlara sahiptir.

Toplam tekerlek çevresi her iki durumda da neredeyse aynıdır.

idworx-opinion-blt-hope-disk-frenler

Disk frenler

Disk frenin trekking bisiklet dünyasında kabul görmesi uzun zaman aldı. Ancak kısmen dağ bisikleti sahnesindeki hızlı gelişmeler nedeniyle, disk frenleri giderek daha güvenilir hale geldi. Faydaları dezavantajlarına ağır basmaya başladı. Gerrit Gaastra bile bunları All Rohler’a ve daha sonra oPinion modellerine uygulamaya karar verdiğinde, disk fren hızlı bir şekilde trekking bisikletlerinde yaygınlaştı.

idworx OPinion BLT daha çok bir dağ bisikleti olarak kullanılır ve iyi disk frenleri kesinlikle gereksiz bir lüks değildir. OPinion BLT’nin her iki versiyonu da Shimano Deore Trekking disk frenleriyle standart olarak geliyor. Çok iyi fren yaparlar, ama her zaman daha iyisi olabilir. Idworx’un 203 mm genişliğinde ve 3 mm kalınlığında fren diskleri ile denenmiş ve test edilmiş Hope V2 fren sisteminin fren kollarını ve pergellerini birleştiren özel ağır hizmet Büyük Disk frenleri şiddetle tavsiye edilir.

idworx opinion blt alberts neodrive system

OPinion BLT, E-bisiklete hazır!

Hayatınız boyunca bir idworx oPinion BLT satın aldıysanız başka bir bisiklete ihtiyacınız kalmaz. idworx oPinion BLT hayatınızın büyük bir bölümünü kapsayacak şekilde inşa edilmiştir ve herhangi bir nedenle bir E-bisiklete ihtiyacınız olduğunda sadık seyahat arkadaşınızdan kurtulmanız gerekmediğini bilmek güzeldir. Sadece elektrikli hale getirin.

Idworx, Alber’in Neodrives sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Bu sistem arkadan çekişli bir motordan, alt borudaki bir bataryadan, gidonların ortasındaki bir bilgisayardan ve gidondaki kontrol düğmelerinden oluşur. Fabrika çıkışta veya kullandıktan birkaç yıl sonra elektrik sistemi takılabilir.

idworx opinion ti blt

Titanyum kadro opsiyonu

Tutkunları için, neredeyse yok edilemez titanyum kadroya sahip oPinion BLT de seçenekler arasında: idworx oPinion Ti BLT.

Ti BLT, temelde, maceraperest arazi sürüşlerinin daha yoğun olduğu bisiklet turları için optimize edilen bir dağ bisikletidir. Güçlü titanyum kadro, off-road geometrisi, az bakım gerektiren Pinion dişli sistemi, dağ bisikleti tekerlekleri ve birçok dayanıklı ve rafine idworx detayıyla, oPinion Ti BLT üstün bir keşif bisikleti haline geldi.

700binkm, idworx marka temsilcisiyiz. 2018 kasım ayında idworx Bike Basics fabrikasına yaptığımız ziyarette idworx oPinion BLT bisikletlerimizi teslim aldık. Fabrika ziyaretimiz ve idworx 2019 koleksiyonu için 700binkm YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.