Ürün inceleme

Eurobike show 2019 part 2

eurobike 2019 ride schwalbe

Eurobike show 2019 deneyimlerimizin 2. bölümünde bikepacking çantalarından, renkli tur bisikleti kadrolarına, sele konforundan, teker ve sele koruma kilidine kadar neler var neler. Bisikletin trendini belirleyen Eurobike show 2019 yine bütün ilginçlikleri ile ufkumuzu açmaya devam ediyor. Pinion göbekten vites sistemi, Schwalbe lastiklerle ilgili detay bilgiler, Brompton 2020 rengi, SON Dinamo muhteşem mühendislik örnekleri ve Hope fren sistemleri Eurobike Show 2019 part 2 yazımızda. Genel olarak yorumlarsak biz ülkemizde bisiklete geçemeden Avrupa elektrikli bisiklete geçti. Ara açıldı gidiyor. Eurobikes show 2019 1. bölümü okumak için tıklayın.

AcePac bikepacking çantaları

Acepac farklı ölçülerde bikepacking çantaları yapıyor. Kullanım amacınıza göre bütün çantaları seçebiliyorsunuz. AcePac standı outdoor ruhunu yansıtmış:)

eurobike 2019 bikepacking lifestyle

Bikepacking çok revaşta

700binkm malzeme listemize göz atın, neler var neler?

Bikepacking son zamanların trendi oldu. Dünya turuna çıkmak zor olabilir, hacim yetmezliği yaşanabilir. Ama bir kaç haftalık off road yolculuklar için mükemmel bir seçim.

eurobike 2019 bikepacking1

Hayvan dostlarımızı da gezdirelim

Hayvanlar da özgür kalmalı ama onlara bisikletle yolculuğu hissettirmek isterseniz, böyle çözümler var.

eurobike 2019 carry pet

Dizayn, tasarım, şıklık

Eurobike show 2019 boyunca gözlerimizi ayıramadığımız harika tasarımlar vardı.

eurobike 2019 design bikes

Elektrikli dağ bisikletleri

Dağlar sizi korkutmasın, elektrik motorları artık her tür bisiklete entegre edilmiş, MTB’ler de dahil.

eurobike 2019 electric bike6

Elektrik kabloları üzerinde

Kablo var, gerilim yok 🙂

eurobike 2019 electric bike5

Pastel, şık renkler

Bisiklet markaları her yıl bisikletseverler için kişiselleşmeyi daha çok ön plana çıkarıyorlar. Bu yıl pek çok markanın renk skalasını genişlettiği, pastel harika tonlar yakaladıklarını gözlemledik. İstediğiniz renkleri alırken daha çok para ödemeye hazırlıklı olun. Idworx de çok yakında renk seçimi konusunda süpriz bir programla geliyor.

eurobike 2019 nice color bike

VSF Fahrradmanufactur yeni renkler

eurobike 2019 vsf frame colors

Patria tur bisikletleri

Patria markası dizayn ve kadro tasarımı olarak gelenekselliğini koruyor. Kadroyu kişileştiren bir marka. Yani beden ölçülerinizi alıp kadro üretiyor. Standart ölçülerden size uygun olanı almıyorsunuz. Kar etmek isteyen bir şirket için zor bir seçim. Umarım pazarda olmaya devam ederler.

eurobike 2019 petra bicycles

Vello tasarım ödülü

Titanyum kadro, deriyle birleşiyor. Muhteşem bir tasarım. Tebrik ediyoruz.

eurobike 2019 vello titan

Elektrikli bambu bisiklet

Bambu bisikletlere bile elektrik motoru takıldı. Bisiklet Avrupa’da çok başka bir yere gidiyor.

eurobike 2019 velo bambu2

Bambu bisikletlerdeki şıklık, zincir yerine kayış seçimini gözlüyoruz.

eurobike 2019 velo bambu

Evde antreman yapanlara

Yolu da zihinde yaşatan programlar, antreman ekipmanları. Kızlar bütün gün pedal çevirdiler:) Tebrikler!

eurobike 2019 exercise

Bisiklet takımları için taşıyıcı

Avrupa’da tur yaptığımız sürede bu tarz taşıyıcıları bolca gözlemledik. Bisiklet hayatlarına entregre olduğu için bisiklet aktiviteleri için haftasonu dağlara gelen ekipler vardı.

eurobike 2019 bike carrier

Schwalbe lastikler

Schwalbe Almanca’da kırlangıç kuşuna verilen isim ve markanın logosu bir kırlangıç kuşu. Schwalbe standı bu yıl çok renkli ve canlıydı. Ekip ise enerji doluydu. Bisiklette şüphesiz performansa en çok etki eden şeylerden biri seçtiğiniz lastik tipidir. Hangi bisikleti hangi yol şartlarında hangi fiyata almak istediğinize göre çeşitli modeller seçebilirsiniz. Tur bisikletlerinde en klasik seri Marathon serisi fuarda özellikle dayanım ve patlamaya karşı koruma seviyeleri ile yerini almıştı. Marathon plus ve Marathon plus tour lastiklerden parça kesip raptiye batırarak görseller hazırlamıştı Schwalbe ekibi.

Her yıl lastik markaları lastiğin zemindeki sürtünme direncini azaltıp akış hızını artırmaya ve lastiği hafifleterek dayanımını da uzun tutmaya yönelik bolca araştırma-geliştirme çalışmaları yapıyorlar. Bu yıl özellikle her türlü zeminde sürüş yapabileceğiniz mix modeller revaştaydı. Idworx oPinion BLT model bisikletlerimizde Smart Sam double defense model lastikler var. Bu modelde de kenarda offroad dişler varken ortada asfaltta akış sağlayan dişler var. Ayrıca hafiflik ön planda. Bugüne kadar 3000km yaptık ve yağmur tutuşu da oldukça iyi. SmartSam DD (double defence) bizden tam puan aldı.

Idworx’un sahibi Gerrit Gaastra Schwalbe’ye danışmanlık veriyor. 2020 yılında Almotion modelinin geliştirilmiş yeni versiyonu 6 ay için sadece idworx tarafından satılabilecek ve ikinci yarıyılda pazarda yerini alacak. Almotion modelini severlere duyurulur. Aşağıdaki fotoğrafta Marco’nun tarafında gördüğünüz sarı yanaklı lastikler 2020’nin modası olacak.

eurobike show 2019 schwalbe

Brooks England

Brooks standında harika çantalar, seleler, gidon bantları, yağmurluklar vs çok şık, harika ürünler var. Cambium C17 sele serisini çok beğeniyoruz.

eurobike 2019 brooks cambium1

Brooks Cambium C17 serisine special ürününü ekliyor. Deri selelerde olduğu gibi bakır perçin klasiğiyle. Çok şıklar. Kahrolsun kapitalizm, bayıldık bu selelere. Cambium sele ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığımız Brooks Cambium all weather sele yazımıza bir göz atın.

eurobike 2019 brooks cambium2

Marco: İstiyorum!

eurobike 2019 brooks cambium3

Gidon bandı, sele, sele altı çantası kombinasyonları Brooks’da.

eurobike 2019 brooks leather

Brompton yepyeni renkler

Brompton, katlanır bisiklet markaları içinde katlanabilen nadir bisikletlerden biri 🙂 Brompton, metropol hayatı kolaylaştıran, bisikleti, hareketli yaşamı, şehre taşıyan, toplu taşımaya adapte eden müthiş bir çözüm. Kalite, dizayn, performans ve ışıl ışıl renk kombinasyonlarının buluştuğu ahenk, gökkuşağı! Brompton 2020 sezonu için aşağıda gördüğünüz yeşil tonunda bir yeni rengi satışa çıkarıyor. Üzerinde sadece Brompton için üretilen haki yeşil Brooks Cambium All Weather sele var. Lastik yanaklarındaki açık turuncu rengi farketmişsinizdir. Yeni sezonda pek çok markanın bu lastiklerden kullandığını gözlemleyeceksiniz. Bisikletlerin de modası var ve giderek daha çok kullanıcıya hitap ediyor.

eurobike 2019 brompton new colors

Pinion gearbox

Son bir yıldır idworx oPinion BLT bisikletlerimizle Pinion C1.12 model göbekten vites sisteminin kullanıyoruz. Sistemin detayını anlatan bir yazı hazırlıyorum. C1.12 Rohloff göbekten vites sistemi ile aynı ağırlıkta, daha geniş vites aralığında 12 vites opsiyonu sunuyor. Rohloff arka göbekte iken Pinion ortada aynakolda yer alıyor. Pinion vites sistemini pek çok marka kullanıyor. Henüz 7 yıllık bir marka olmasına rağmen hızla yaygınlaştı. Genç dinamik bir ekibi var. Pinion’nın mucitleri ise 33 yaşlarında iki Alman mühendis. Pinion P.18 serisi ile daha geniş vites aralığında daha çok vites sunarken daha düşük vites opsiyonu olan modelleri ile de Shimano’ nun kapalı vites sistemlerine kafa tutuyor. Yolunuz açık olsun Pinion ekibi!

eurobike 2019 pinion c line

Hope fren ve diğerleri

Hope İngiliz markası. İdworx oPinion BLT bisikletlerimizde Hope v2 model hidrolik disk frenleri kullanıyoruz. Ayrıca Marco gidon boğazını da kullanıyor. Marka çalışanının yaptığı açıklamaya göre Hope özellikle motorsiklet ve araba markalarının yüksek bütçeli araştırma geliştirme departmanlarının buluşlarından bisiklete uygulanabilir çözümler üretiyor. Konuşmamız boyunca disklerin temizliği ile ilgili epey faydalı bilgiler edindik. Yakında 700binkm YouTube kanalımızda!

eurobike show 2019 bike hope levers

SON Nabendynamo

SON şuan dünyada bisiklet için en verimli dinamoyu üreten firma. Bu yılın yeniliklerinin elektrikli bisikletlere odaklandığı gördük, SON’daki yenilikleri takip etmek için tıklayın. Biz en çok arka taşıyıcı için tasarladıkları minimal arka lambayı beğendik.

eurobike 2019 SON factory

Bisikletinize güvenlik önlemleri

Hexlox sele, ve tekerleri koruyacak şekilde alyan ya da elle herkesin açamayacağı anahtar ve mandallar geliştirmiş. Bu sayede bisikletinizin selesini ya da tekerlerini kadrosundan ayırmaya cüret edemeyecekler.

eurobike 2019 hexlox

Hexlox sele koruma çözümü

eurobike 2019 hexogen protection

Hexlox böyle şık bir set olarak satılıyor.

eurobike 2019 hexogen protection2

Titanyum serileri devam

Marco titanyum görünce Gollum’a dönüyor. My precious:)

eurobike 2019 rabbir titan handlebar

Daha önce de bahsettim, titanyum işlemesi çok zor bir materyal ama güzel işlenince saf bir mükemmellik görüyoruz.

Arkadaş Marco’ya diyorki sen yeterki almak iste bir güzellik yaparız:) Hakketen Rabbit markası fiyat listesini verdi ve fiyatı aramızda hallederiz, yazın bana dedi:)

eurobike 2019 titan frame rabbit2

Rabbit titanyum kadro

eurobike 2019 titan frame4

Titanyum bisiklet parçaları

eurobike 2019 titanium rabbit

Specialized S-works şaftlı bisiklet

Bu bisiklette zincir yok, şaft sistemi geliştirilmiş, nasıl buldunuz?

eurobike 2019 saft2

Arkada kocaman bir ruble var.

eurobike 2019 saft

Prato dello Stelvio’yu çıkanlar

Stelvio geçidi dünyanın pek çok yerinden bisikletçilerin uğrak noktası. Bu tımanışı deneyimlemek bir şeref bizim için. Marco:experienced on Stelvio.

eurobike 2019 stelvio

Kayışlı tandem bisikletler

Tandem bisikletle dünya turu yapmak ister miydiniz? Biz bisikletin ruhuna biraz aykırı buluyoruz. Şehirde, kısa turlarda eğlenceli ama uzun yolculuklarda bir ilişkiyi bitirecek kadar yıpratıcı olabilir.

eurobike 2019 tandem w belt drive2

Tandem bisikletlere de zincir yerine kayış aktarım sistemi adapte edilmiş, harika! Gates carbon drive Amerikalı bir marka ve Eurobike Show 2019’da pek çok bisiklet model ve markasında tercih edildiğini gözlemledik. Özellikle Avrupa pazarını domine etmekte olan elektrikli bisikletler ve elektrikli kargo bisikletlerinde genel olarak kayışlı aktarım sistemi kullanılmıştı. Dükkanımız Bisiklet Gezgini’ ninde kayışlı aktarım sistemini uzun bisiklet turlarında kolaylık,temizlik.dayanım gibi sebeplerle tavsiye ediyorduk. Yine aynı sebeplerle ulaşımın bisikletle sağlandığı Avrupa ülkelerinde Gates karbon drive veya muadili kayışlı aktarım sistemi kullanımının ciddi boyutlara ulaştığını gözlemliyoruz.

eurobike 2019 tandem w belt drive

Rengarenk zipties kilitler

Zipties gibi kilit tasarlamışlar. Ne kadar korur bilmiyoruz,ince görünüyor. Ama tasarım olarak çok keyifliler, hem şifreli hem de anahtarlı versiyonları var.

eurobike 2019 ziptie lock

RTI Sports

RTI grup çok güzel markalara sahip. Ergon, Topeak onlardan bir kaçı. Çok fazla yenilik göremediğimiz için herhangi bir şey paylaşamıyorum. Ancak sele seçimi ile ilgili güzel bilgiler var. Terry kaliteli bir sele markası. Biz otururken selede olup bitenleri fotoğrafta görüyorsunuz.

eurobike 2019 saddle1

Kadın ve erkek selesinin farklı olması gerektiğini çok konuştuk. Sebebi anatomik farklılıklarımız.

eurobike 2019 saddle3

Popomuz daha az acısın diye uzmanlar seleleri geliştirmeye devam ediyorlar. Jelli sele çok az kullandım. Deri seleyi çok savundum ve çok pedalladım ama Brooks Cambium C17 şuan favorim.

eurobike 2019 saddle4

Ayrıca Marco’nun bizim için hazırlamakta olduğu Eurobike Show 2019 videomuz da çok yakında YouTube kanalımız 700binkm ‘de olacak.

Bizden anlık haber almak için instagram hesabımız 700binkm‘yi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca malzeme konusunda her türlü sorunuzu e-mail, sosyal medya ya da telefon yoluyla iletebilirsiniz. Keyifle tecrübelerimizi paylaşırız.