Ürün inceleme, Yedek parça

Brooks Cambium ALL WEATHER sele

700binkm brooks cambium all weather

Brooks’un yeni Cambium All Weather selesiyle tanışalım mı?

Uzun yolculuklarımızda pek çok farklı sele deneyimledik, deri selenin doğru seçim olduğuna uzun zamandır inanıyorduk. Brooks ve Gilles Berthoud marka deri selelerin çeşitli modellerini kullandık, ortası delikli, yaylı, bakır perçinli,kadın, erkek modelleri vs. Dünyada yaşadığımız bisikletletlerimizin özelliklerine ve üzerindeki komponent detaylarına tur bisikletlerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni bir deneyimle karşınızdayız, cam elyaf ve poliyamid karışımıyla Brooks’un yeni innovasyonu Brooks Cambium All Weather sele. Bu modeli daha önceki yıllarda çıkan Cambium modelleri ile karıştırmamak lazım. Detayları birlikte inceleyelim.

700binkm brooks cambium saddle on idworxbike

Brooks Cambium All Weather sele daha dayanıklı ve daha ucuz. Farklı renk, ebat ve kesme seçenekleriyle piyasaya çıktı.

Brooks Cambium tüm hava koşullarına uygun tasarlanan ALL WEATHER selenin özellikleri:

140, 162, 184 mm genişlik ölçüleri mevcut

Naylon üst kapak

Sağlam çelik raylar

Cam elyaf gövde

432g (C15 modeli için ağırlık)

Fiyatı 100-120 dolar civarında

Brooks Cambium All Weather seleler zor koşullar için tasarlandı.

Cambium serisinde deri yerine naylon tercih edildi.

700binkm 700thousandkm brooks cambium all weather2

Brooks Cambium ve deri sele karşılaştırması

Brooks’un bilinirliği tartışmasız bir şekilde ikonikleşmiş deri selelerden geliyor. Deri modelleri değişen hava koşullarına karşı korumak ve sürekli özel yağı ile bakım yapmak gerekirken bu yeni naylon sele tüm düşmanlarla savaşmak için tasarlanmıştır. Su ve toz geçirmez özelliktedir. Bakım gerektirmez.

Brooks Cambium All Weather sele modellerinde bulunan naylon örtünün güneş, su ve donmaya karşı dayanıklı olduğu iddia edilmektedir.

Ek olarak, Brooks’a göre, Cambium All Weather seleler, ilk günden itibaren sürmeye hazır, vulkanize edilmiş bir lastik üst kısım nedeniyle alışmak için binkmlerce sürüş yapmanıza gerek yok. Materyalin doğalından kaynaklı ekstra komfor hissediyorsunuz.

idworxbikes brooks all weather2

700binkm Brooks Cambium All Weather sele deneyimi

Brooks Cambium ALL WEATHER seleleri kullanmaya yeni başladık. Deneyimlerimizi yavaş yavaş bu sayfaya eklemeye başlıyoruz. Ancak ilk izlenimimize göre sele çok esnek, doğal bir yaylanma var. Sele üzerinde kaymıyorsunuz. Henüz bize herhangi bir popo ağrısı yapmadı, sanki yıllardır bu modeli kullanıyoruz hissi var.

Ayrıca giderek daha çok insanın vegan olduğu bir dünyada hayvan derisinden yapılan seleler kullanmak yerine,sentetik ve teknolojik geliştirmeler yapılmış ürünler kullanın, sizde Brooks Cambium All Weather seleyi deneyin.

Çekilişimiz var!

C19 modeli 90 derece daha dik ve şehir kullanımına uygun tasarlanmışken C17 modeli 60 derece açı ile daha sportif ve uzun bisiklet sürüşleri için daha uygun görünüyor.

Sorularınız olur ise lütfen bizlere sosyal medya ve mail adreslerimizden ulaşınız.

Ayrıca şuan instagram’da bir çekilişimiz var C19 Brooks Cambium All Weather sele hediye ediyoruz, mutlaka katılın, son gün 10 nisan 2019.