Yedek parça

Brooks Cambium ALL WEATHER sele

700binkm brooks cambium all weather

Brooks’un yeni Cambium All Weather selesiyle tanışalım mı?

Uzun yolculuklarımızda pek çok farklı sele deneyimledik, deri selenin doğru seçim olduğuna uzun zamandır inanıyorduk. Brooks ve Gilles Berthoud marka deri selelerin çeşitli modellerini kullandık, ortası delikli, yaylı, bakır perçinli, kadın, erkek modelleri vs. Bisikletlerimizin özelliklerine ve üzerindeki komponent detaylarına tur bisikletlerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni bir deneyimle karşınızdayız, cam elyaf ve poliamid karışımıyla Brooks’un yeni geliştirdiği Brooks Cambium All Weather sele. Bu modeli daha önceki yıllarda çıkan Cambium modelleri ile karıştırmamak lazım. Detayları birlikte inceleyelim.

700binkm brooks cambium saddle on idworxbike

Brooks Cambium All Weather sele daha dayanıklı ve daha ucuz. Farklı renk, ebat ve kesme seçenekleriyle piyasaya çıktı.

Brooks Cambium tüm hava koşullarına uygun tasarlanan ALL WEATHER selenin özellikleri:

140, 162, 184 mm genişlik ölçüleri mevcut

Naylon üst kapak

Sağlam çelik raylar

Cam elyaf gövde

432g (C15 modeli için ağırlık)

Fiyatı 100-120 dolar civarında

Brooks Cambium All Weather seleler zor koşullar için tasarlandı.

Cambium serisinde deri yerine naylon tercih edildi.

Ortlieb backroller plus denim blue

Brooks Cambium C17 all weather

Brooks Cambium ve deri sele karşılaştırması

Brooks’un bilinirliği tartışmasız bir şekilde ikonikleşmiş deri selelerden geliyor. Deri modelleri değişen hava koşullarına karşı korumak ve sürekli özel yağı ile bakım yapmak gerekirken bu yeni naylon sele tüm düşmanlarla savaşmak için tasarlanmıştır. Su ve toz geçirmez özelliktedir. Bakım gerektirmez.

Brooks Cambium All Weather sele modellerinde bulunan naylon örtünün güneş, su ve donmaya karşı dayanıklı olduğu iddia edilmektedir.

Ek olarak, Brooks’a göre, Cambium All Weather seleler, ilk günden itibaren sürmeye hazır, vulkanize edilmiş bir lastik üst kısım nedeniyle alışmak için binlerce kilometre sürüş yapmanıza gerek yok. Kullanılan hammaddenin doğasından kaynaklı ekstra konfor hissediyorsunuz.

 

700binkm Brooks Cambium All Weather sele deneyimi

Brooks Cambium ALL WEATHER seleleri kullanmaya yeni başladık. Deneyimlerimizi yavaş yavaş bu sayfaya eklemeye başlıyoruz. Ancak ilk izlenimimize göre sele çok esnek, doğal bir yaylanma var. Sele üzerinde kaymıyorsunuz. Henüz bize herhangi bir popo ağrısı yapmadı, sanki yıllardır bu modeli kullanıyoruz hissi var.

Ayrıca giderek daha çok insanın vegan olduğu bir dünyada hayvan derisinden yapılan seleler kullanmak yerine, sentetik ve teknolojik geliştirmeler yapılmış ürünler kullanın, sizde Brooks Cambium All Weather seleyi deneyin.

Cambium all weather C17 modelini uzun bir süredir kullanıyoruz, sele ile Romanya Transfagaraşan dağlarını ve İtalya-İsviçre Alpleri, Stelvio’yu tırmandık. Seleden memnunuz.

Deneyimlerimizi 700binkm YouTube kanalımızda paylaştık, deri sele mi, Cambium mu, deri selenin bakımı ve genel olarak sele seçerken dikkat edilmesi gerekenler videomuzda detaylıca inceleniyor. Keyifle izlemeniz dileğiyle.