Yolculuğa dair, Yolculuğa dair

Bisikletle yolculuk hikayesi

700binkm bisikletle yolculuk

700binkm bisikletle yolculuk hikayesi! Dünyanın 7 kıtasında pedallamak, farklı kültürlere ve insanlara 700binkm nin izini bırakmak istiyoruz.

7 00binkm mi? Bir ömre sığar mı? Günde ortalama 100 km yapsak (iyi ihtimal), yılda 36.000 km, bu da 19 yıl demek… Ortalama bir dünya turcusunun 5 yıldan fazla bisikletle yolda kalmasının nadir yaşandığı bir gezegende, bisikletle yolculuk bir “dünyada yaşamak” fikri.

Yoldayız, bulduğumuz her fırsatta, sayacak mıyız evet, her km’ yi sayacağız, yazacak mıyız evet yolun her dokunuşunu yazacağız. 700binkm ne kadar maddi varlığa sahip olduğun değil, ne kadar insanın hayatında iz bıraktığındır. Aldığımız, alacağımız km ler sadece beyaz çizgili yollar değil, insanların iç dünyasında kat edeceğimiz mesafelerdir. Bisikletle yolculuk sadece beyaz çizgilerle süslenmiş olanlar değil…

Hem gezecek sadece ‘’kara’’ lar yok ya…

Yerküre’ deki kara parçalarını tek tek arşınlarken, ayaklarımız, tekerlerimizle her bir kıtaya karışacağız, ha işte 7 oradan geliyor…

Yolun ortasında bir yerlerde okyanuslara dalıp çıkacak, bilmediğimiz bir an da evrene karışacağız…

Sonun başlangıcına giden yol…

Her şeyin bir hikayesi olmalı! Bizim de var ve bu hikaye yollarda yazılıyor, trende, otobüste, yürürken, dururken, n e f e s a l ı r k e n!

700binkm bisiklet yolculuk da çocuklarımız koçkar ve kuzgun ile dünyada dokunmadığımız ülke kalmadan evrende bir yerlere kaybolacağız.

Biz dünyada başkalarının değil, bizim isdediğimiz zamanda olmayi seviyoruz!

Hayat aslında yolda yolculuktur!